© 2018 Jamk 2017-2018

yhteisömuusikko-opiskelijat

Etelä-Suomi

Susse Mattila Lahti, Kouvola ja lähikunnat

sulasoma@gmail.com

040-5521648

Enna Angervuori pääkaupunkiseutu

enna.angervuori@gmail.com 

0405922078
Nuoret, monikulttuurisuustyö, kehitysyhteistyö

Mia Piipponen Vantaa

mia.piipponen@eduvantaa.fi

0405232515

Miika Hynninen Espoo/pääkaupunkiseutu
miika.hynninen@gmail.com
Kriminaali- ja päihdetyö, uskontodialogi, perhetyö

Mimmi Laaksonen pääkaupunkiseutu

mimmi.laaksonen@gmail.com

0505911133

Sairaala- ja hoivamusiikki

Katja Kangas pääkaupunkiseutu

kontukangas@gmail.com 

0505644793

Muistisairaat, kehitys- ja aistivammaiset, mielenterveystyö, aikuiset ja nuoret, tunne- ja vuorovaikutustaidot

Pasi Pihlaja Uusimaa

pasi.pihlaja@luukku.com

0452472121

Sini Svanberg, Helsinki
sini.svanberg@gmail.com

0451416342
piano, kitara, musiikkiteatteri, erityislapset, työyhteisöt, nuoret, vanhukset, puhemuskari

Länsi-Suomi

Miia Kaunisto Kokkola/Keski-Pohjanmaa

kaunistomii@gmail.com

0505772535

Osmo Hakosalo Kokkola ja Vantaa

osmo.hakosalo@gmail.com

0451130681

Mirkkalea Konttila Pietarsaari, Kokkola

mirkkalea.konttila@gmail.com

0504083311

Lapset, ikäihmiset

Anna Karsikas-Kuusisto Kokkola, Kalajoki, Kannus & lähikunnat

anna.karsikaskuusisto@gmail.com

Bändisoitto, maahanmuuttajat ja monikulttuurisuustyö

Eija Nygård Kokkola ja lähialueet
0400882453
eijan.nygard@gmail.com
Kehitysvammaiset ja erityistä tukea tarvitsevat

Pirjo Mäkelä Seinäjoki / Etelä-Pohjanmaa
pirjomakelamusic@gmail.com

0503206377
Sairaala- ja hoivamusiikki

Kirsti Rautamo Vaasa / Etelä-Pohjanmaa,

kirsti.rautamo@gmail.com

"Musaa ja Relaa"(yhteisömuusikko & osteopaatti; työhyvinvointi, kuntoutus), lapset, maahanmuuttajat ja monikulttuurisuustyö

Nina Intke Jyväskylä
nintke@hotmail.com

0505497264

Laura Kaartinen / Musiikkikoulu Riemu Jyväskylä / Keski-Suomi

musiikkikouluriemu@gmail.com 
040 5797915 

Jussi Kokko Jyväskylä, Laukaa

jussi.kokko@valteri.fi

050355326

Minna Liukko Jyväskylä ja lähialueet

minna.liukko@outlook.com

0408344456

Niko Nyqvist Jyväskylä

niko.nyqvist@gmail.com

0442664655

Kata Lindberg Tampere
lindbergkata@gmail.com
0407051 886

Lapset, kehitysvammaiset, bänditoiminta, ilmaisuprojektit, pianon vapaa säestys

Juha Salmela Tampere

juhamarko@gmail.com

0503520320 

Kehitysvammaiset aikuiset, seniori-ikäiset, poikkihuilun- ja pianonsoitto, työhyvinvoinnin tukeminen

Anna-Mari Yrjänä Kankaanpää / Satakunta

annamariyrjana@gmail.com

050 3586658

Senioreitten musiikkitoiminta

Laura Laukkarinen Tampere, Pirkanmaa
laukkarinenl@gmail.com

040 417 5474
Piano, pienkanteleet, taideintegraatio, lapset, seniorit ja vanhukset, musiikki saattohoidossa

 

Minna Liljedahl / Mielilaulu Pälkäne ja lähikunnat
minna.liljedahl@gmail.com
040 7733522

Laura Hyttinen Tampere

lauramariahyttinen@gmail.com

0505443373

Niina Alavillamo Tampere

niina.alavillamo@gmail.com

00400676433

Bändisoitto, biisinteko

Terhi-Tuulia Keränen Pirkanmaa

tetu.keranen@gmail.com

0503773047

Sairaalamuusikko

Sanette Sevón Tampere
Sevon.sanette@gmail.com
0503529302
Lapset, seniorit, ilmaisutaito, laulu ja pianonsoitto

Pohjois-Suomi

Tuija Pasanen Oulu / Pohjois-Suomi

tuijamarttiina@gmail.com

Työyhteisöt, musiikkityönohjaus, musiikkiavusteinen valmennus

Lahja Leiviskä Oulun seutu, Lappi, Kainuu

lahja.leiviska@nuortenystavat.fi

044 7341 830

Nuorten Ystävät
Klubitalot Pönkkä (Oulu), Roihula (Rovaniemi) ja Tönäri (Kajaani)

musiikki hyvinvoinnin ja sosiaalisen kuntoutuksen välineenä ja yhteisöllisenä toimintana, mielenterveys, yhteistyöprojektit

Itä-Suomi

Tiia Turunen Joensuu / Pohjois-Karjala
titurunen@gmail.com

050 3768679
 

Katja Vanttaja-Keronen / Sielun Sävel Pohjois-Karjala, Etelä-Karjala, Savon seutu
katjaspiano@gmail.com
050-3731584
Musiikki kuntouttavana toimintana (esim.psykiatrialla, lapset, nuoret), työhyvinvointi 

Satu-Marianne Piispa Mikkeli / Etelä-Savo

satu-marianne.piispa@outlook.com

http://www.laukkaavalammas.fi

Musiikki-, media-, teatteri-, kuvataide- ja kädentaitotyöskentely, bänditoiminta myös monikulttuurisesti / Mielenterveys- ja päihdekuntoutujat, perhetyö, seniorit, muistisairaat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now